MARKÍZA • PIATOK • 20:30

Ambiciózny mladík zo Slunce, seno ... po 36 rokoch: Je z neho zákerný úradník!

16. 02 2019 12:00 | TV NOVA, pet
Veronika Kánská a Pavel Kikinčuk vo filme Slunce, seno, jahody
Veronika Kánská a Pavel Kikinčuk vo filme Slunce, seno, jahody Foto: Filmové studio Barrandov
Pavel Kikinčuk v seriáli Kameňák
Pavel Kikinčuk v seriáli Kameňák
Pavel Kikinčuk v seriáli Kameňák

Pavel Kikinčuk ako malý zloduch bez chrbtovej kosti.

Prvý diel trilógie Slunce, seno ... vystrelil dovtedy úplne neznámeho Pavla Kikinčuka na výslnie a v podstate definoval jeho kariéru pred filmovou kamerou. Od premiéry legendárnej snímky Zděňka Trošku ubehlo už neuveriteľných 36 rokov a Pavel zostal stále verný bláznivým komediám.

Najnovšie rozšíril zohratú partiu z filmovej série Kameňák v jej seriálovej podobe. Rodák z Hradca Králové získal rolu tajomníka starostu Pepana (Václav Vydra), ukážkového úradníka, ktorý je lenivý, pôžitkársky a nevrlý k občanom. A, samozrejme, pokukuje po funkcii svojho šéfa.

"S Vaškom sme sa, myslím, celkom slušne dopĺňali. Máme spoločný humor. S natáčaním som bol celkovo spokojný, pretože sa na ňom zišla dobrá partia. Hrám takého malého zloducha, ktorý každému podlieza, ale v súkromí som úplne nezákerný," usmieva sa 59-ročný herec.

A aký bude podľa neho seriálový Kameňák? Pavel Kininčuk v tom má jasno: "Myslím si, že sa bude ľuďom páčiť. Kameňák síce vychádza z fórov, ale nestojí len na nich. Je tam množstvo humorných situácií a to považujem za veľkú prednosť tohto seriálu."

Nový seriál Kameňák štartuje v piatok, 22. februára, o 20:30 na Markíze

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Kameňák - v piatok, 12. apríla, o 20.30!
Sledujte celé epizody na