MARKÍZA • PIATOK • 20:30

Do dôchodku sa ešte zďaleka nechystajú: Stará garda má cez 200 rokov!

21. 02 2019 10:30 | TV NOVA, pet
Václav Upír Krejčí, Jiří Krampol a Oldřich Navrátil
Václav Upír Krejčí, Jiří Krampol a Oldřich Navrátil Foto: TV Markíza

Humor nie je výsadou len mladých zajačikov.

V seriálovej verzii Kameňáku sa objaví množstvo mladých hercov. No ani stará garda nepovedala posledné slovo a môžete sa tešiť na skutočných hereckých matadorov. Do dôchodku sa ešte nechystajú, aj keď majú spolu už 209 rokov!

Jiří Krampol sa pred kamerou pohybuje už neuveriteľných 61 rokov. Minulý rok oslávil okrúhle 80. narodeniny, ale od práce ho neodtrhnete. V Kameňáku si zahral notorického sťažovateľa Fouska, ktorý nečakane príde k peniazom. "Som nadšený. Po dlhej dobe som sa stretol s ľuďmi, ktorých som dlho nevidel. Je to príjemné prostredie," pochvaľuje si nakrúcanie herecká legenda.

Oldřich Navrátil by už to vzhľadom na vek (66) mohol pokojne zabaliť, ale bez humoru, divadla, televízie a filmu by prežil iba ťažko. Navyše je ideálnym hercom pre televíznu produkciu: "Mám našťastie okamžitú pamäť. Stačí, že si niečo dvakrát prečítam, a už to viem. Na pľaci to odrecitujem, a keď pán režisér povie ´dobre, berieme to´, okamžite to zabudnem."

Multifunkčný umelec Václav Upír Krejčí tiež prekročil šesťdesiatku (63). Objavil sa už v Kameňáku 4 a Vianočnom Kameňáku, takže nemôže chýbať ani v seriálovej verzii. Ako ortodoxný humorista fušuje trochu do remesla aj scenáristom seriálu: "Pár fórov sa mi už podarilo presadiť. A musím povedať, že komediantovi, ako som ja, robí hrozne dobre, keď mu tam nechajú nejaký jeho vtip."

Nový seriál Kameňák štartuje v piatok, 22. februára, o 20:30 na Markíze

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Kameňák - v piatok, 15. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na