Kameňák cover

MARKÍZA • UTOROK • PO POLNOCI •

Ambiciózny mladík zo Slunce, seno ... po 38 rokoch: Je z neho zákerný úradník!

28. 06 2021 12:00 | TV NOVA, pet
Veronika Kánská a Pavel Kikinčuk vo filme Slunce, seno, jahody
Veronika Kánská a Pavel Kikinčuk vo filme Slunce, seno, jahody Foto: Filmové studio Barrandov
Pavel Kikinčuk v seriáli Kameňák
Pavel Kikinčuk v seriáli Kameňák
Pavel Kikinčuk v seriáli Kameňák

Pavel Kikinčuk ako malý zloduch bez chrbtovej kosti.

Prvý diel trilógie Slunce, seno ... vystrelil dovtedy úplne neznámeho Pavla Kikinčuka na výslnie a v podstate definoval jeho kariéru pred filmovou kamerou. Od premiéry legendárnej snímky Zděňka Trošku ubehlo už neuveriteľných 38 rokov a Pavel zostal stále verný bláznivým komediám.

Rozšíril zohratú partiu z filmovej série Kameňák v jej seriálovej podobe. Rodák z Hradca Králové získal rolu tajomníka starostu Pepana (Václav Vydra), ukážkového úradníka, ktorý je lenivý, pôžitkársky a nevrlý k občanom. A, samozrejme, pokukuje po funkcii svojho šéfa.

„S Vaškom sme sa, myslím, celkom slušne dopĺňali. Máme spoločný humor. S natáčaním som bol celkovo spokojný, pretože sa na ňom zišla dobrá partia. Hrám takého malého zloducha, ktorý každému podlieza, ale v súkromí som úplne nezákerný,“ hovorí 61-ročný herec.

A aký je podľa neho seriálový Kameňák? Pavel Kininčuk v tom má jasno: „Myslím si, že ľudia budú spokojní. Kameňák síce vychádza z fórov, ale nestojí len na nich. Je tam množstvo humorných situácií a to považujem za veľkú prednosť tohto seriálu.“

Seriál Kameňák si môžete pozrieť v dvoch častiach za sebou od 21.20 h na Markíze alebo už teraz na VOYO.

 

Upútavka

 
Kameňák - v nedeľu, 17. apríla, o 20.30, na Dajto!
Sledujte celé epizody na